Działanie zielonej kawy – Wielkie odkrycie 2013 roku

działanie zielonej kawy

Niezwykle szybko rosnące zainteresowanie nowymi metodami na odchudzanie i polepszenie zdrowia sprawia, że bardzo wielu ludzi chce również poznać działanie zielonej kawy. Mimo, iż większość korzyści była znana od dość dawna to dopiero od 2013 roku trafiły one do powszechnej świadomości społecznej.

Większość ludzi z zachodniej części świata nie może wyobrazić sobie poranka bez filiżanki kawy. Kawa to jedno z największych odkryć stulecia! Nic dziwnego, że w obecnych czasach uważana jest za jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie. Właśnie dlatego na świecie działa tak wiele sieci kawiarni i niezależnych sklepów, poświęconych tylko i wyłącznie kawie.

Czym jest kawa na świecie

Wśród najbardziej znanych sieci kawiarni można bez wątpienia wymienić Starbucks, Coffeeheaven i Costa Coffee. Ale lista wcale się na tym nie kończy. Na dzisiejszym rynku jest bowiem wielu zupełnie nowych graczy, którzy zyskują coraz większą popularność wśród wielbicieli kawy na świecie. Bardzo niewielu z nich może oprzeć się uzależniającemu smakowi i hipnotyzującemu aromatowi parującej z nią filiżanki.

Raczej nie spotkamy dziś osoby, która nigdy w życiu nie słyszała o kawie. Z drugiej strony, wielu ludzi wciąż nie ma pojęcia o jej odmianie, jaką jest zielona kawa. Działanie zielonej kawy, zarówno w zupełnie naturalnej postaci, jak i w postaci suplementu, jest bardzo szerokie. Jej spożywanie przynosi bardzo wiele korzyści zdrowotnych, niezależnie od formy jej przyjmowania.

Niezwykłe działanie zielonej kawy

Najważniejszą korzyścią dla zdrowia spożywania suplementów z zieloną kawą to pomoc w walce z nadwagą, utrzymanie i normalizacja odpowiedniego ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi, poprawianie funkcji układu sercowo-naczyniowego, a także pomaganie w oczyszczeniu jelita grubego. To niezwykle pozytywne działanie zielonej kawy w dużej mierze zawdzięcza się bardzo dużej ilości naturalnych przeciwutleniaczy, które się w niej znajdują, i które w większości zanikają przy procesie prażenia i uzyskiwania tradycyjnej kawy czarnej.

Zielona kawa to w rzeczywistości kawa wytworzona z ziaren kawowca, które nie zostały poddane procesowi prażenia. Ich uprawa odbywa się w rejonach Arabii nad Czerwonym Morzem od prawie 1000 lat. Ponieważ proces prażenia był jeszcze w tamtych czasach nieznany, zaparzano nieprażone ziarna kawy i powstawał napój bardzo podobny do dzisiejszej herbaty. Nawet dzisiaj, popularna tradycyjna arabska kawa jest przyrządzana na bazie zielonych ziaren kawy, jako kluczowych jej składników.

W dzisiejszych czasach zielona kawa po raz kolejny zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Obecnie coraz więcej osób zauważa jej liczne korzyści dla zdrowia. Coraz lepiej rozpoznane staje się również niezwykle pozytywne działanie zielonej kawy na organizm człowieka. Nieprażone ziarna są znane przede wszystkim z dużej ilości antyutleniaczy i kwasu chlorogenowego, które są niezbędne dla utrzymania zdrowia każdego organizmu. Antyoksydanty pomagają zwalczyć wolne rodniki, podczas gdy kwasy naturalnie wyraźnie przyspieszają procesy metaboliczne i pozwalają utrzymać właściwa wagę ciała. W rezultacie regularnego spożywania zielonej kawy zauważysz wyraźny przypływ energii i znaczną utratę wagi. Osiągane efekty są tym większe, im w większym zakresie są łączone z regularnymi ćwiczeniami i zdrową dietą.

Jaka jest dostępność na rynku

Najbardziej skuteczny i wygodny sposób, by skorzystać z leczniczych właściwości zielonej kawy, to rozpoczęcie przyjmowania suplementów z jej ekstraktem. Jest on dostępny zarówno w formie proszku, jaki tabletek. Możesz zamówić go przez Internet, od bardzo wielu różnych dostawców. Najlepsze jest to, że zawierają one niewielkie ilości kofeiny. Niestety większość ludzi nie wie, że istnieją łatwe do przyjmowania produkty z zielonej kawy, mogące znacznie poprawić ich stan zdrowia i samopoczucia. Wielu z nich uważa, że naturalny stan ziaren kawy to kolor ciemnobrązowy.

Cóż, nie mogą się bardziej mylić! Niewielu ludzi ma świadomość tego, że w naturalnej postaci ziarna kawy są koloru zielonego. Kawa jest uprawiana z nasion, które później wyrastają na drzewie, w środku czerwonych jagód. Właściwe ziarna kawy są pozyskiwane ze środka tych jagód. Następnie są one palone i w ten sposób uzyskują ciemnobrązowy kolor i specyficzny smak.

Kilka stuleci wcześniej, kawa była podawana jako napój herbaciany. Była ona zrobiona z ziaren zielonej kawy, czyli w formie nieprażonej. Jednak kawa w tej postaci może być trochę gorzka i brakuje jej charakterystycznego smaku, który pokochali ludzie, gdy zaczęto ją prażyć. Media poruszają tematy o zdrowotnych aspektach tradycyjnej czarnej kawy, nie zastanawiając się jak wygląda działanie zielonej kawy.

Zielona kawa źródłem zdrowia i urody

Wiele opinii na temat zdrowotnych właściwości kawy jest sprzecznych i mało zdecydowanych. Nie do końca wiadomo, czy czarna kawa jest rzeczywiście dobra dla zdrowia, czy mu szkodzi. Z jednej strony, czarna kawa pozytywnie wpływa na leczenie raka, a z drugiej strony, jest często określana jako przyczyna jego powstawania. Zatem korzyści zdrowotne z prażonej kawy są wątpliwe i niepewne. Nieco inaczej wygląda sytuacja odnośnie jej nieprzetworzonej odmiany. Pozytywne działanie zielonej kawy jest w większości aspektów udowodnione i nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Ziarna zielonej kawy są niezwykle bogate w bardzo silne i naturalne przeciwutleniacze. Zawierają także taki składnik, jak kwas chlorogenowy. Ten kwas przyspiesza proces utraty wagi i zapobiega starzeniu się, znacznie polepszając metabolizm organizmu. Ponadto hamuje powstawanie cellulitu, częściowo blokując uwalnianie glukozy do krwi.

Przyspieszony metabolizm pomoże twojemu ciału w naturalny sposób spalić więcej komórek tłuszczowych niż zwykle. W rezultacie stracisz na wadze więcej, a także będziesz mógł czerpać te korzyści bez fizycznego wysiłku lub zmiany diety. Aczkolwiek warto pamiętać, że ten naturalny produkt do walki z nadwagą może być znacznie bardziej skuteczny i efektywny, jeżeli go połączysz z regularnym wysiłkiem fizycznym.

Szerokie korzyści działania

Tak więc można śmiało stwierdzić, że zawarty w nieprzetworzonej kawie naturalnie wysoki poziom przeciwutleniaczy opóźni starzenie, głównie poprzez zwalczanie działania wolnych rodników. W wyniku czego działanie zielonej kawy pomaga w utracie wagi i znacznie podnosi poziom energii. Dzięki niej pozbędziesz się również uczucia zdenerwowania i niepokoju, często występującego przy innych produktach ułatwiających utratę wagi.

Zielona kawa pomaga naturalnie schudnąć bez żadnych skutków ubocznych, dlatego tak szybko zyskuje popularność na całym świecie. Inne możliwe korzyści jej działania to:

1. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi
2. Obniża poziom cholesterolu w twoim organizmie
3. Pomaga w poprawie funkcji mięśni
4. Polepsza nastrój
5. Poprawia funkcje umysłowe, robisz się bardziej czujny i uważny
6. Pomaga pohamować twój apetyt
7. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Odkąd większość tych korzyści stała się dobrze znana, coraz więcej ludzi zaczęło spożywać kawę, zaparzaną z nieprażonych i zielonych ziaren. Ty także możesz kupić takie ziarna do parzenia, które są coraz bardziej dostępne. Taka forma kawy jest zwykle preferowana przez ludzi nie lubiących charakterystycznego i silnego zapachu parzonej czarnej kawy.

Niektóre marki polecają obecnie kawę zieloną, w kombinacji z innymi składnikami, takimi jak żeń-szeń czy zielona herbata. Taka mieszanka składników może być naprawdę korzystna i bardzo smaczna. Jednym z najbardziej skutecznych i wygodnych sposobów na wyciągniecie korzyści z ziaren zielonej kawy to czysty i naturalny ekstrakt w postaci tabletek.

Ekstrakt w tabletkach jest bardzo wygodny do przyjmowania i nie wymaga czasu do przygotowania, w porównaniu do parzenia gorących napojów. Dodatkowo daje bardzo mocną dawkę najkorzystniejszych składników. Warto również pamiętać, że zawiera on zwykle jedynie jedną piątą ilości kofeiny, porównując go do zwykłego kubka kawy.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *